Blog Single

Automobiļu sacīkšu trases specifikācijas

Vai jums ir interese projektēt auto sacīkšu trasi? Tas nav viegls uzdevums un ir daudz, kas jāņem vērā. No garuma un platuma līdz slīpumiem un līkumiem, kā arī seguma specifikācijām, jums ir jādomā par katru detaļu, lai nodrošinātu drošu un veiksmīgu trasu.

Mēs jūs paviesim cauri galvenajiem pārdomām un citiem prasībām, ko jums jāzina. Uzsākam!

Garums un Platums

Parasti auto sacīkšu trases tiek projektētas ar konkrētiem garuma un platuma prasībām. Trases parasti ir starp 2,5 un 5 jūdžu garas, lai gan dažas trases var būt nedaudz īsākas vai garākas. Platumi atšķiras atkarībā no notiekošās sacīkšu veida, ar lielāko daļu trasu, kas svārstās no 25 līdz 30 pēdām. Dažas trases paplašinās līdz 50 pēdām, lai veidotu plašākas pagriezienus un taisnes.

Sacīkstes parasti notiek pretēji pulksteņrādītāja virzienam, lai gan dažām trasēm var būt divas vai vairākas virzieni, atkarībā no sacīkšu veida. Drošība ir galvenā prioritāte, projektējot sacīkšu trasi, tāpēc tajā iekļauta liela drošības zona, kas aizsargā vadītājus avārijas gadījumā.

Banku darījumi un līknes

Ņemot vērā stingros pagriezienus un līknes, auto sacīkšu trasēm nepieciešami specifiski slīpuma un līknes specifikācijas. Līknes slīpums ir trasēs izveidotais nogāzes leņķis, kas tiek mērīts grādos. Slīpumam jābūt pietiekami straujam, lai ļautu sasniegt maksimālo ātrumu, neapdraudot drošību. Ideāls slīpums dažām trasēm ir starp 8-10 grādiem. Turklāt, vidēji lielai trasē ideālais pagrieziena rādiuss ir starp 150-200 metriem.

Slīpums Līknes Rādiuss
8-10° 150-200m
9-11° 160-210m
10-12° 170-220m
11-13° 180-230m
12-14° 190-240m

Pavediena specifikācijas

Jums būs nepieciešami divu veidu segumi, lai izveidotu drošu un veiksmīgu auto sacīkšu trasu.

 • Asfaltam jābūt izturīgam pret eļļu, lai nodrošinātu noturību.

 • Tas jāizgatavo pietiekami biezi, lai absorbētu siltumu.

 • Tam jābūt ar gludu virsmu.

 • Betonam jābūt ar raupju virsmu.

 • Tas jāpastiprina, lai nodrošinātu izturību.

 • Tam jāspēj izturēt ekstrēmas temperatūras.

Abus veidus segumi jāuzklāj pareizi uz trases un regulāri jāpārbauda uz nodiluma pazīmēm. Turklāt trasei jābūt noslēgtai un jābūt nokrāsotai ar spilgtām, redzamām līnijām, lai norādītu joslām.

Drošība vienmēr jāuztver kā galvenais aspekts, projektējot auto sacīkšu trasu, un pareizie segumu specifikācijas palīdzēs nodrošināt, ka vadītāji ir drošībā.

Drošības apsvērumi

Kad grants ir uzklāts un trase ir noslēgta, joprojām ir jāņem vērā daži drošības apsvērumi.

Trases apžogojums ir svarīgs elements, jo tas palīdz ierobežot transportlīdzekļus un novērst to izbraukšanu no trases. Apžogojumam jābūt izturīgam un jāatbilst atbilstošiem drošības standartiem.

Jums arī jāpārliecinās, ka trases tuvumā nav potenciālu bīstamu situāciju, kas varētu izraisīt negadījumu. Tas ietver atkritumu, koku, akmeņu un citu šķēršļu noņemšanu, kas var būt bīstami.

Papildus tam nodrošiniet, lai apkārt trasei būtu pietiekami daudz vietas skatītājiem, lai tie varētu droši vērot sacīkstes.

Ir arī svarīgi uzstādīt sadursmes barjeras, lai aizsargātu vadītājus negadījuma gadījumā.

Citi prasības

Izņemot drošības apsvērumus, ir vairāki citi prasības, kas jāņem vērā, projektējot auto sacīkšu trasi:

 • Trasei jābūt vismaz divu joslu platumā ar vismaz diviem pēdu atstarpiem starp joslām.
 • Tai jābūt skaidrā atšķirībā starp ieejas un iziešanas punktiem.
 • Ieejai jābūt taisnā redzes līnijā.
 • Iziešanai jābūt pasargātai no pretējā satiksmes plūsmas.
 • Trasei jābūt skaidri atzīmētiem robežām un joslas līnijām.
 • Trasei jābūt adekvātam drenāžai, lai novērstu līkstīšanos un plūdus.
 • Trasei jābūt izstrādātai tā, lai minimizētu putekļu un netīrumu veidošanos.

Bieži uzdotie jautājumi

Kādas ir izmaksas, kas saistītas ar auto sacīkšu trases būvēšanu un uzturēšanu?

Būvēšanas un uzturēšanas izmaksas auto sacīkšu trasei ļoti atšķiras atkarībā no tās izmēra un īpašībām. Jums būs jāņem vērā materiālu, darbaspēka un uzturēšanas izmaksas.

Cik ilgi parasti aizņem autotrase būvēšana?

Auto sacīkšu trases būvēšana parasti aizņem vairākus mēnešus, lai pabeigtu.

Cik bieži jāatjauno trase?

Cik bieži jums jāatjauno trasi? Tas ir atkarīgs no virsmas veida un lietojuma intensitātes. Parasti tas jādara ik pāris gados.

Kāda ir labākā žoga veida, ko uzstādīt ap trasi?

Jums būs nepieciešams uzstādīt stipru un izturīgu žogu. Tīkla vai ķēžu žogs ir visbiežāk izvēlēta izvēle, jo tas nodrošina lielisku redzamību un ir viegli uzturējams.

Vai ir nepieciešams noteikts minimālais skatītāju tribīņu vai sēdvietu skaits automobiļu sacīkšu trasei?

Jūs varat interesēties, vai auto sacīkšu trasei ir nepieciešams noteikts minimālais tribīņu vai sēdvietu skaits.

Secinājums

Automašīnu sacīkšu trases izveide nav viegls uzdevums. Tā prasa rūpīgu apsvērumu par garumu un platumu, slīpumu un līkumiem, seguma specifikācijām, drošības elementiem un citām prasībām.

Kad visi šie elementi ir ņemti vērā, rezultātā iegūtā trase būs droša un piemērota sacīkšu nolūkiem. Ar pareizu plānošanu un būvniecību jūs varat iegūt optimālu sacīkšu trasu, kas atbilst visiem jūsu prasījumiem.

Porta tellus aliquam ligula sollicitudin

Tincidunt habitant egestas erat lectus congue nisl dapibus nostra bibendum. In est in vitae dictumst varius lorem congue rutrum eget primis augue. At orci cubilia duis orci consequat libero malesuada mi. Porta facilisis dui, justo laoreet penatibus. Eros penatibus justo, tempor ligula vestibulum vestibulum lacus mauris himenaeos quisque proin.

Tincidunt wisi euismod iaculis nunc vita

Habitasse justo, sed justo. Senectus morbi, fermentum magna id tortor. Lacinia sociis morbi erat ultricies dictumst condimentum dictum nascetur? Vitae litora erat penatibus nam lorem. Euismod tempus, mollis leo tempus? Semper est cursus viverra senectus lectus feugiat id! Odio porta nibh dictumst nulla taciti lacus nam est praesent.

Share

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
John Doe

John Doe

Nostra dapibus varius et semper semper rutrum ad risus felis eros. Cursus libero viverra tempus netus diam vestibulum lorem tincidunt congue porta. Non ligula egestas commodo massa. Lorem non sit vivamus convallis elit mollis.

Categoreis

We sell best agriculture products

Get an Appointment Today!

+(123) 456-78-90

Newsletter